Resultatlistor

Här är resultaten från Humlesjö Triathlon 2018

Placering Namn Ort Tid Placering Dam
1 Kim Lavesson Bjärnum 41:57:00  
2 Erik Alnervik Helsingborg 47:25:00  
3 Joel Käll Karlsson Växjö 47:32:00  
4 Samuel Arcini Stockholm 47:41:00  
5 Markus Jensen Bjärnum 47:58:00  
6 Ross Nugent Tyringe 48:48:00  
7 Mattias Hansson Hässleholm 49:15:00  
8 Andreas Ivarsson Kädarp 49:32:00  
9 Peter Svensson Vittsjö 49:55:00  
10 Johannes Bjälke Hässleholm 50:11:00  
11 Kristian Kullberg Hässleholm 50:20:00  
12 Göran Ivarsson Kädarp 50:34:00  
13 Oskar Nyberg Angsholma 51:34:00  
14 Ola Andersson Vittsjö 51:38:00  
15 Marie-Louise Rasmusson Hässleholm 52:22:00 Dam 1
16 David Lundin Blaholma 52:38:00  
17 Marlene Kullberg Hässleholm 52:42:00 Dam 2
18 Johan Jacobsson Vittsjö 53:12:00  
19 Daniel Segerpalm Hässleholm 53:36:00  
20 Magnus Lindén Halmstad 53:42:00  
21 Martin Andersen Vittsjö 52:51:00  
22 Gustav Gullstrand Hårsjö 54:13:00  
23 Thomas Åkesson Ravnahalla 55:04:00  
24 Markus Nilsson Hörja 55:23:00  
25 Jakob Östberg Hässleholm 55:40:00  
26 Per Torstensson Kärråkra 55:48:00  
27 Per Romberg Hässleholm 55:55:00  
28 Fredrik Pålsson Eljalt 55:57:00  
29 Mats Toft Finja 56:00:00  
30 Peter Bohm Hässleholm 56:20:00  
31 Marie Olsson Örkelljunga 56:23:00 Dam 3
32 Emma Jansson Hässleholm 56:50:00 Dam 4
33 Ludvig Pålsson Algustorp 56:55:00  
34 Nicklas Emgård Dalby 57:11:00  
35 Torun Hedin Åstorp 57:18:00 Dam 5
36 Heidi Hedin Åstorp 57:25:00 Dam 6
37 Isabell Wennberg Lund 57:34:00 Dam 7
38 Magnus Nordqvist Hässleholm 58:30:00  
39 Daniel Kämpe Örkelljunga 58:31:00  
40 Annika Kämpe Örkelljunga 58:33:00 Dam 8
41 Kristian Wennberg Hässleholm 58:34:00  
42 Klara Aronsson Västra Torup 58:41:00 Dam 9
43 Roger Aronsson Västra Torup 58:53:00  
44 Annelie Olsson Hörja 59:32:00 Dam 10
45 Anders Hansson Hässleholm 01:00:12  
46 Emma Hansson Hässleholm 01:00:22 Dam 11
47 Ida Andersson Ryedal 01:00:31 Dam 12
48 Jenny Svensson Vittsjö 01:00:47 Dam 13
49 Stefan Olofsson Vittsjö 01:01:06  
50 Albin Karlsson Vittsjö 01:02:18  
51 Louise Tornerhult Munka Ljungby 01:02:27:43 Dam 14
52 Christoffer Tornerhult Munka Ljungby 01:02:27:95  
53 Maria Olsson Örkelljunga 01:02:39 Dam 15
54 Elia Kämpe Örkelljunga 01:02:52  
55 Mikael Östberg Hässleholm 01:02:58  
56 Johanna Emgård Stockholm 01:03:03 Dam 16
57 Stefan Pålsson Röke Eljalt 01:03:48  
58 Emma Ivarsson Vinslöv 01:03:58 Dam 17
59 Agneta Wennberg Hässleholm 01:04:10 Dam 18
60 Anton Wanstadius Kärråkra 01:04:34  
61 Stina-Mina Börjesson Algustorp 01:04:53 Dam 19
62 Katja Hedin Åstorp 01:05:20 Dam 20
63 Edvin Johannesson Tyringe 01:05:30  
64 Pål Börjesson Algustorp 01:05:34  
65 Martina Karlsson Vittsjö 01:05:37 Dam 21
66 Linette Landin Ballingslöv 01:05:39 Dam 22
67 Marlene Runemyr Vinslöv 01:05:40 Dam 23
68 Anton Olsson Ballingslöv 01:05:41  
69 William Tengstrand Nugent Tyringe 01:05:59  
70 Åke Karlsson Vittsjö 01:06:06  
71 Benny Nilsson Humlesjö 01:06:30  
72 Vesna Eriksson Hässleholm 01:07:02 Dam 24
73 Johnny Nyberg Angsholma 01:07:06  
74 Anton Svensson Vittsjö 01:07:25  
75 Johan Jacobsson Vittsjö 01:07:26  
76 Bengt Elof Nilsson Finja 01:07:39  
77 Andreas Bünger Humlesjö 01:07:59  
78 Kerstin Östberg Hässleholm 01:09:10 Dam 25
79 Daniel Bildt Angsholma 01:08:31:46  
80 Arvid Klitte Angsholma 01:08:31:80  
81 Annelie Augustsson Tyringe 01:08:39 Dam 26
82 Martin Lundin Brösarp 01:08:40  
83 Katarina Nugent Tyringe 01:09:01 Dam 27
84 Sixten Wihlborg Humlesjö 01:09:14  
85 Eva Almström Röke 01:09:23 Dam 28
86 Mats Åkesson Torrarp 01:09:24  
87 Mats Jeppson Finja 01:09:35  
88 Viktor Nyberg Angsholma 01:11:34:34  
89 Katrine Svendsen Angsholma 01:11:34:81 Dam 29
90 Per Axelsson Angsholma 01:11:37  
91 Ida Olsson Hårsjö 01:12:13  
92 Daniella Jacobsson Hässleholm 01:12:14 Dam 30
93 Sofia Gustavsson Växjö 01:12:19 Dam 31
94 Cecilia Nyberg Angsholma 01:12:32 Dam 32
95 Niklas Warntoft Hässleholm 01:12:41  
96 Nilla Servin Eljalt 01:13:13 Dam 33
97 Oskar Hallberg Humlesjö 01:13:57  
98 Gabriel Steffert Tyringe 01:14:01  
99 Marie Torstensson Kärråkra 01:15:50 Dam 34
100 Jan Thornström Röke 01:16:13  
101 Emelie Andersen Markaryd 01:16:38 Dam 35
102 Anette Ivarsson Kädarp 01:17:31 Dam 36
103 Maria Warntoft Hässleholm 01:17:33 Dam 37
104 Evelina Engström Norrköping 01:17:35 Dam 38
105 Ing-Marie Olofsson Vittsjö 01:21:10 Dam 39
106 Lotta Asp  Isakstorp 01:21:53 Dam 40
107 Johan Hallberg Humlesjö 01:27:59  
108 Noah Cervin Eljalt 01:28:00  
109 Lis Hansson Lund 01:45:47 Dam 41
110 Johan Lundstedt Lund 01:45:48  
111 Bo Wihlborg  Humlesjö 01:45:50  

 

Här är resultaten från Humlesjö Triathlon 2017

Placering Namn Ort Tid Placering Dam
1 Kim Lavesson Bjärnum 47:05:21  
2 Hanna Aho Agnsholm 49:57:79 Dam 1
3 Markus Jensen Bjärnum 50:22:65  
4 Göran Ivarsson Kädarp 50:33:44  
5 Pär Håkansson Kädarp 50:59:83  
6 Peter Wikander Hästveda 51:13:53  
7 Ross Nugent Tyringe 52:07:73  
8 Mattias Hansson Hässleholm 52:16:84  
9 Anton Nyberg Agnsholm 52:58:69  
10 Gabriel Ianello Eljalt 53:07:47  
11 Staffan Persson Röke 53:25:49  
12 Peter Mörking Eslöv 54:00:97  
13 Peter Svensson Vittsjö 54:04:84  
14 Andreas Ivarsson Kädarp 54:18:43  
15 Jacob Wass Göteborg 54:31:60  
16 Marie-Louise Rasmusson Hässleholm 54:46:26 Dam 2
17 Ola Andersson Vittsjö 54:46:96  
18 Anton Dahlgren Eljalt 55:23:14  
19 AnnaKarin Pålsson Eljalt 55:28:44 Dam 3
20 David Lundin Blaholma 55:35:73  
21 Emma Jansson Hässleholm 56:16:48 Dam 4
22 Mattias Backlund Uppsala 58:10:83  
23 Oskar Nyberg Agnsholm 58:54:89  
24 Hugo Svensson Vittsjö 1:00:11:35  
25 Cecilia Dahlgren Eljalt 1:00:19:85 Dam 5
26 Johannes Ivarsson Helsingborg 1:00:24:00  
27 Ida Andersson Ryedal 1:00:45:00 Dam 6
28 Mats Toft Finja 1:00:56:00  
29 Peter Bohm Hässleholm 1:00:58:00  
30 Kristian Wennberg Hässleholm 1:01:11:63  
31 Per Torstensson Kärråkra 1:01:20:92  
32 Mikael Holm Dalby 1:01:31:48  
33 Isabelle Wennberg Hässleholm 1:01:41:92 Dam 7
34 David Dahlgren Eljalt 1:02:18:28  
35 Martin Olofsson Hässleholm 1:02:19:72  
36 Elma Pålsson Algustorp 1:02:51:46 Dam 8
37 Mikael Östberg Hässleholm 1:02:54:90  
38 Stefan Pålsson Röke 1:03:02:27  
39 Jens Carlsson Hässleholm 1:03:28:04  
40 Bengt-Elof Nilsson Finja 1:04:11:99  
41 Emma Hansson Osby 1:04:56:10 Dam 9
42 Jenny Svensson Vittsjö 1:05:13:11 Dam 10
43 Stina-Mina Ehn Börjesson Algustorp 1:05:35:42 Dam 11
44 Konny Jeppsson Tyringe 1:05:36:74  
45 Anton Lindborg Röshult 1:05:40:67  
46 Elof Grahn Malmö 1:05:56:63  
47 Mats Åkesson Torrarp 1:07:04:73  
48 Anna Knutsson Kristianstad 1:07:05:98 Dam 12
49 Linn Wennberg Göteborg 1:07:08:66 Dam 13
50 Stefan Karlsson Hågnarp 1:07:23:99  
51 Pål Börjesson Algustorp 1:08:13:45  
52 Stina Johansson Röke 1:08:56:84 Dam 14
53 Linus Jönsson Hässleholm 1:09:12:41  
54 Anders Hansson Osby 1:09:31:24  
55 Marie-Louise Knutsson Kristianstad 1:09:41:48 Dam 15
56 Agneta Wennberg Hässleholm 1:10:40:91 Dam 16
57 Johnny Nyberg Agnsholm 1:11:01:00  
58 Patrik Pettersson Bjärnum 1:11:25:97  
59 Cecilia Wiik Broby 1:11:53:60 Dam 17
60 Ann-Lousie Bonthron Broby 1:12:05:95 Dam 18
61 Simon Molin Agnsholm 1:15:34:84  
62 Susanne Holm Dalby 1:15:36:07 Dam 19
63 Charlotte Hultman Vallåkra 1:15:56:00 Dam 20
64 Marie Torstensson Kärråkra 1:16:38:41 Dam 21
65 Sven-Göran Svensson Malmö 1:16:40:77  
66 Daiella Jacobsson Hässleholm 1:16:42:87 Dam 22
67 Tim Anderssson Hässleholm 1:17:33:00  
68 Fredrik Andersson Hässleholm 1:17:35:98  
69 Kerstin Östberg Hässleholm 1:18:29:09 Dam 23
70 Jan Thornström Röke 1:18:30:45  
71 Edvin Persson Agnsholm 1:19:45:89  
72 Eva Almström Röke 1:21:01:98 Dam 24
73 Camilla Pålsson Rejdvik Röke 1:21:02:54 Dam 25
74 Catharina Thomaeus Moberg Agnsholm 1:21:39:19 Dam 26
75 Edvin Johannesson Tyringe 1:22:10:06  
76 Sixten Wihlborg Humlesjö 1:22:10:63  
77 Caroline Randolfsson Bjärnum 1:23:04:33 Dam 27
78 Maria Warntoft Hässleholm 1:25:46:66 Dam 28
79 Tobias Andersson Vittsjö 1:26:39:70  
80 Nilla Cervin Eljalt 1:28:03:76 Dam 29
81 Anders Cervin Eljalt 1:28:29:23  
82 Oskar Hallberg Humlesjö 1:37:30:82  
83 Klara Wihlborg Humlesjö 1:37:35:83 Dam 30
84 Johan Hallberg Humlesjö 1:38:47:03  
85 Pernilla Bengtsson Hässleholm 1:39:57:46 Dam 31
86 Bo Wihlborg Humlesjö 1:40.22:81  

 

Här är resultaten från Humlesjö Triathlon 2016

Placering Namn Ort Tid Placering Dam
1 TobiasHögberg Sösdala 50:03:00
2 Saga Jönsson Lund 51:04:00 Dam 1
3 Hanna Aho Björketorp 51:18:00 Dam 2
4 Ross Nugent Tyringe 52:00:00
5 Anton Nyberg Angsholm 52:42:00
6 Gabrielle Iannello Äljalt 52:47:00
7 Kenneth Sjöström Önnarp 53:20:00
8 Kim Lavesson Hässleholm 53:41:00
9 Axel Olsson Ballingslöv 54:24:00
10 Staffan Persson Röke 54:41:00
11 David Lundin Helsingborg 55:05:00
12 Olof Hallström Hästhult 55:37:00
13 Per Torstensson Kärråkra 55:39:00
14 Peter Mörking Eslöv 56:01:00
15 Henning Karlsson Göteborg 56:49:00
16 Malin Mörk Lund 56:55:00 Dam 3
17 Erik Ivarsson Humlesjö 57:28:00
18 Oskar Nyberg Angsholm 58:36:00
19 Kim Nordkvist Husqvarna 58:37:00
20 Andreas Ivarsson Röke 58:41:00
21 Helena Berggren Kungsbacka 58:55:00 Dam 4
22 Linus Ahlqvist Farstorp 59:08:00
23 Per Axelsson Köpenhamn 59:16:00
24 Renette Svensson Tyringe 59:41:00 Dam 5
25 Anton Dahlgren Äljalt 01:00:29
26 Emil Svensson Vittsjö 01:00:52
27 Thomas Åkesson Ravnehalla 01:00:53
28 Mikael Holm Dalby 01:01:02
29 Stefan Pålsson Röke 01:01:04
30 Ida Andersson Vankiva 01:01:20 Dam 6
31 Mikael Östberg Hässleholm 01:01.21
32 Elma Pålsson Algustorp 01:01:41 Dam 7
33 Johan Fransson Galthult 01:01:43
34 Martin Gustavsson Harastorp 01:01:55
35 Markus Nilsson Finja 01:02:03
36 Ida Lindahl Göteborg 01:02:36 Dam 8
37 Camilla Jinnestål Landskrona 01:02:37 Dam 9
38 Sara Berndtsson Hässleholm 01:02:46 Dam 10
39 Peter Jinnestål Landskrona 01:03:13
40 Annelie Olsson Hörja 01:03:19 Dam 11
41 Peter Bohm Hässleholm 01:03:36
42 Sara Mörking Eslöv 01:03:47 Dam 12
43 Stefan Thomaeus Malmö 01:04:31
44 Daniel Arvidsson Mala 01:04:35
45 Anton Olsson Hässleholm 01:04:40
46 Malena Kristiansson Äljalt 01:04:47 Dam 13
47 Per-Erik Olofsson Röke 01:04:58
48 Johan Hallberg Humlesjö 01:05:22
49 Jenny Svensson Vittsjö 01:05:23 Dam 14
50 Cecilia Dahlgren Äljalt 01:05:38 Dam 15
51 Alex Svensson Angsholm 01:05:58
52 Stefan Sjöstrand Lund 01:06:02
53 Jonna Sjöstrand Hässleholm 01:06:20 Dam 16
54 Jonas Thomaeus Skepparslöv 01:06:21
55 Johnny Nyberg Angsholm 01:06:33
56 Daniel Fransson Galthult 01:06:41
57 Magnus Hammargren Angsholm 01:06:56
58 Pål Börjesson Algustorp 01:06:57
59 Stina Johansson Röke 01:07:07 Dam 17
60 Patrik Pettersson Bjärnum 01:07:34
61 Mats Åkesson Torrarp 01:08:40
62 Ida Nilsson Kristianstad 01:09:00 Dam 18
63 Carolina Wiberg Örkelljunga 01:09:21 Dam 19
64 Åke Karlsson Vittsjö 01:09:44
65 Linette Landin Hässleholm 01:10:16 Dam 20
66 Gustav Nyberg Angsholm 01:11:25
67 Astrid Nilsson Klippan 01:12:05 Dam 21
68 Ida Olsson Hästhult 01:12:37 Dam 22
69 Cissi Nyberg Angsholm 01:13:24 Dam 23
70 Viktor Nyberg Angsholm 01:13:59
71 Charlotta Asp Jacobsson Isakstorp 01:15:06 Dam 24
72 André Johansson Finja 01:15:44
73 Martin Lundin Blaholma 01:16:18
74 Rasmus Iwán Jonstorp 01:16:25
75 Andrée Jörheim Tyringe 01:16:37
76 Alfred Nyberg Angsholm 01:16:38
77 Edvin Johannesson Tyringe 01:17:00
78 Marie T orstensson Kärråkra 01:17:02 Dam 25
79 Camilla Svensson Angsholm 01:18:33 Dam 26
80 Stolle Stjernquist Angsholm 01:19:03
81 Mattias Persson Tyringe 01:19:04
82 Jan Thornström Röke 01:19:07
83 Kerstin Östberg Hässleholm 01:19:39 Dam 27
84 Ludvig Pålsson Algustorp 01:20:00
85 Stina-Mina Ehn Börjesson Algustorp 01:20:02 Dam 28
86 Daniella Jacobsson Hässleholm 01:20:03 Dam 29
87 Sixten Wihlborg Röke 01:20:17
88 Malin Hallberg Tormestorp 01:20:55 Dam 30
89 Carina Kjellsson Göteborg 01:21:21 Dam 31
90 Agneta Wennberg Hässleholm 01:26:15 Dam 32
91 Fanny Almström Röke 01:26:25 Dam 33
92 Camilla Rejdvik Pålsson Röke 01:26:25 Dam 34
93 Eva Almström Röke 01:26:25 Dam 35
94 Maria Possfelt Halmstad 01:26:47 Dam 36
95 Ulf Possfelt Halmstad 01:26:48
96 Anders Cervin Äljalt 01:29:30
97 Nilla Cervin Olsson Äljalt 01:32:30 Dam 37
98 Klara Wihlborg Röke 01:32:40 Dam 38
99 Lucas Göransson Röke 01:33:33
100 Alice Alm Röke 01:33:33 Dam 39
101 Noah Cervin Olsson Äljalt Brutit

 

Här är resultaten från Humlesjö Triathlon 2015

Placering Namn Ort Tid Placering Dam
1 Fredrik Jönsson Helsingborg 41:15:00
2 Erik Dahl Malmö 43:47:00
3 Andreas Näsman Hässleholm 46:46:00
4 Patrik Rosén Växjö 46:57:00
5 Marcus Håkansson Hässleholm 47:14:00
6 Peter Håkansson Helsingborg 47:38:00
7 Sebastian Lenander Malmö 48:02:00
8 Marcus Jensen Bjärnum 48:34:00
9 Zakarias Thorin Malmö 48:58:00
10 Axel Olsson Angsholm 49:16:00
11 Göran Ivarsson Kädarp 50:36:00
12 Ola Petersson Leksand 51:13:00
13 Kenneth Sjöström Önnarp 51:48:00
14 Oskar Jonsson Lund 52:21:00
15 Max Hjelm Malmö 52:27:00
16 Marcus Hedin Änglarp 52:45:00
17 Astrid Hult Helsingborg 53:01:00 Dam 1
18 Gustav Nyberg Angsholm 53:19:00
19 Per Torstensson Kärråkra 54:07:00
20 Oskar Nyberg Angsholm 54:27:00
21 Tracy Levin Lund 54:29:00 Dam 2
22 Gabrielle Ianello Eljalt 54:52:00
23 Johannes Ivarsson Malmö 54:56:00
24 David Lundin Helsingborg 54:57:00
25 Stefan Rosén Hästveda 55:05:00
26 Lena Regnell Växjö 55:13:00 Dam 3
27 Marie Olsson Örkelljunga 55:16:00 Dam 4
28 Tommy Johansson Hårsjö 55:21:00
29 Olof Hallström Hästhult 55:34:00
30 Jesper Rantzer Hässleholm 55:41:00

Här är resultaten från Humlesjö Triathlon 2014

Placering Namn Ort Tid Placering Dam
1 Erik Dahl Malmö 44:49:00
2 Marcus Håkansson Hässleholm 47:33:00
3 Marcus Jensen Bjärnum 48:01:00
4 Oskar Nyberg Angsholm 48:05:00
5 Peter Håkansson Helsingborg 48:25:00
6 Andreas Näsman Hässleholm 48:30:00
7 Göran Ivarsson Kädarp 48:32:00
8 Peter Magnusson Hässleholm 48:52:00
9 Stefan Paulsson Hässleholm 49:28:00
10 Martin Stigmar Hässleholm 49:38:00
11 Peter Svensson Vittsjö 49:43:00
12 Ross Nugent Luton England/Tyringe 51:03:00
13 Marcus Hedin Änglarp 51:47:00
14 Per Axelsson Hörja 51:50:00
15 Kennet Sjöström Önnarp 52:17:00
16 Anton Nyberg Angsholm 52:23:00
17 Ola Berntsson Galthult/Södertälje 52:51:00
18 Henrik Bertilsson Hässleholm 52:54:00
19 Gustav Nyberg Angsholm 53:30:00
19 Johannes Ivarsson Humlesjö/Malmö 53:30:00
21 Daniel Gunnarsson Kristianstad 53:38:00
22 Oskar Nilsson Emmaljunga 53:44:00
23 Andreas Ivarsson Kädarp 53:51:00
24 Gabriel Iannello Äljalt 54:00:00
25 Per Torstensson Kärråkra 54:04:00
26 Georg Andersen Galthult/Danmark 54:12:00
27 Riku Hömppi Stockholm 54:44:00
28 Anton Dahlgren Äljalt 55:08:00
29 Mats Toft Finja 55:20:00
30 Tommy Johansson Hårsjö 55:48:00
31 Gustaf Karlström Hemmeströ 56:00:00
32 Anna Kjerstensson Galthult 56:02:00 1 Dam
33 Nathalie Lindahl Örkelljunga 56:12:00 2 Dam
34 Johan Fransson Galthult 56:42:00
35 Sara Hansson Åhus 57:09:00 3 Dam
36 Emelie Dahlgren Äljalt 57:13:00 4 Dam
37 Thomas Nilsson Bjärnum 57:32:00
38 Mikael Östberg Hässleholm 58:48:00
38 Daniel Kämpe Örkelljunga 58:48:00
40 Thomas Robertsson Örkelljunga 58:52:00
41 Jenny Svensson Vittsjö 59:01:00 5 Dam
42 Annika Kämpe Örkelljunga 59:04:00 6 Dam
43 Anders Algotsson Bjärnum 59:26:00
44 Matilda Karlsson Sjuhult 59:37:00 7 Dam
45 Johan Ekman Trelleborg 59:47:00
46 Ellinor Huismann Malmö 01:00:05 8 Dam
47 Stefan Olofsson Bjärnum 01:00:08
47 Peter Johansson Hörja 01:00:08
49 Peter Bohm Hässleholm 01:00:29
50 Jimmy Karlsson Hässleholm 01:01:17
51 Joel Starfelt Helsingborg 01:01:23
52 Sandra Nilsson Röke 01:01:31 9 Dam
53 Malena Kristiansson Äljalt 01:01:41 10 Dam
54 Jeanette Thelander Hästveda 01:01:51 11 Dam
55 Lars Arvidsson Helsingborg 01:01:52
56 Fredrik Andersson Vittsjö 01:01:54
57 Ida Andersson Ryedal 01:02:31 12 Dam
58 Annelie Olsson Hörja/Oslo 01:02:45 13 Dam
59 Helena Nilsson Laholm 01:02:46 14 Dam
60 Jens Olsson Algustorp/Helsingborg 01:03:00
61 Petra Gunnarsson Kristianstad 01:03:03 15 Dam
62 Mark Huismann Staffanstorp 01:03:16
63 Emil Svensson Vittsjö 01:03:41
64 Nina Berglund Göteborg 01:03:46 16 Dam
65 Joakim Olofsson Bjärnum 01:03:49
66 Malin Olsson Helsingborg 01:04:25 17 Dam
67 Emma Ivarsson Äljalt 01:04:28 18 Dam
68 Johnny Nyberg Angsholm 01:04:29
69 Stina Johansson Röke 01:04:49 19 Dam
70 Stefan Karlsson Hågnarp 01:05:06
71 Anders Hansson Osby 01:05:20
72 Bengt-Elof Nilsson Finja 01:05:44
73 Martin Gustafsson Harastorp 01:05:57
74 Anders Nyberg Angsholm 01:06:17
75 My Velin Örkelljunga 01:07:46 20 Dam
75 Evalena Åkesson Örkelljunga 01:07:46 21 Dam
77 Magnus Nilsson Röshult 01:08:49
78 Anna-Marie Nilsson Röshult 01:08:51 22 Dam
79 Martin Lundin Blaholma 01:09:13
80 Thomas Svensson Tyringe 01:09:39
81 Veronica Ekman Trelleborg 01:09:46 23 Dam
82 Camilla Redvik Pålsson Äljalt 01:10:03 24 Dam
83 Fredrik Kindberg Örkelljunga 01:10:04
84 Majken Blixt Hörja 01:10:39 25 Dam
85 Anna Gunnarsson Hörja 01:11:00 26 Dam
86 Maria Starfelt Helsingborg 01:11:01 27 Dam
87 Jan Thornström Röke 01:11:13
88 Kajsa Nyberg Angsholm 01:11:40 28 Dam
89 Karl-Johan Claesson York England 01:12:35
90 Ingrid Ivarsson Humlesjö 01:13:12 29 Dam
91 Petra Qvant Tyringe 01:13:20 30 Dam
92 Patrik Rehwoldt Röke 01:13:46
93 Diana Larsson Röke 01:14:08 31 Dam
94 Hanna Liljeström Röke 01:14:10 32 Dam
95 Anton Nilsson Kädarp 01:14:33
96 Carina Kjellsson Aggarp/Göteborg 01:15:29 33 Dam
97 Andreas Bünger Kristianstad 01:16:20
98 Emil Nilsson Äljalt 01:16:59
99 Isabella Erlingsson Röke 01:17:53 34 Dam
100 Hanna Kristiansson Äljalt 01:17:54 35 Dam
101 Tina Olofsson Bjärnum 01:18:43 36 Dam
102 Emma Nilsson Angsholm 01:18:46 37 Dam
103 Sixten Wihlborg Röke 01:19:44
104 Hugo Pålsson Äljalt 01:19:52
105 Viktoria Erlingsson Röke 01:19:57 38 Dam
106 Fredrik Pålsson Äljalt 01:19:58
107 Charlotta Asp Jacobsson Isakstorp 01:21:43 39 Dam
108 Yvonne Olofsson Angsholm 01:23.57 40 Dam
109 Veronica Erlingsson Röke 01:23:59 41 Dam
110 Daniella Jacobsson Isakstorp 01:24:09 42 Dam
111 Jonas Thelander Karlskrona 01:24:13
112 Noah Cervin Ohlsson Äljalt 01:28:20
113 Nilla Cervin Ohlsson Äljalt 01:28:22 43 Dam
114 Anders Cervin Äljalt 01:29:13
115 Pernilla Svedberg Tyringe 01:30:48 44 Dam
116 Oskar Hallberg Humlesjö 01:33:15
117 Freja Kjaer Hässleholm 01:33:45 45 Dam
117 Louise Kjaer Hässleholm 01:33:45 46 Dam
119 Magnus Nilsson Humlesjö 01:33:46
120 Klara Wihlborg Röke 01:41:51 47 Dam
121 Elvira Johansson Hörja 01:41:56 48 Dam
122 Bo Wihlborg Röke 01:42:24

 

Nedan finner du resultatet för Humlesjö Triathlon 2013.

Placering Namn Tid Ort
1 Astrid Hult 45.40 Helsingborg
2 Marcus Jensen 47.29 Hässleholm
3 Jenny Svensson 48.05 Malmö
4 Rebecka Hult 49.47 Helsingborg
5 Oskar Nyberg 50.17 Agnsholm
6 Stefan Paulsson 50.20 Hässleholm
7 Anton Nyberg 50.21 Agnsholm
8 Erik Alnervik 50.26 Helsingborg
9 Peter Svensson 50.48 Vittsjö
10 Peter Håkansson 51.05 Helsingborg
11 Daniel Johansson 51.49 Vedema
12 Hans Jernse 51.55 Östersund
13 Roger Cederholm 52.02 Hässleholm
14 Alexander Westesson 52.04 Bjärnum
15 Anton Dahlgren 52.05 Eljalt
16 Sebastian Lenander 52.26 Malmö
17 Gabriel Ianello 52.26 Eljalt
18 Marcus Hedin 52.30 Röke
19 Anette Larsson 52.40 Önnestad
20 Anna Alnervik 53.09 Helsingborg
21 Magnus Wiberg 53.32 Hässleholm
22 Saga Jönsson 54.15 Hässleholm
23 Per Axelsson 54.25 Hörja
24 Daniel Gunnarsson 55.01 Vinslöv
25 Daniel Jenven 55.20 Stoby
26 Johannes Eryd 55.32 Sösdala
27 Tomas Åkesson 55.50 Tyringe
28 Heidi Hedin 55.57 Åstorp
29 Alexandra Sturesson 56.09 Tyringe
30 Lars Lundbäck 56.10 Sjuhult
31 Gustav Nyberg 56.20 Agnsholm
32 Tommy Johansson 56.29 Hårsjö
33 Noak Johansson 56.49 Hårsjö
34 Jenny Sandgren 57.45 Malmö
35 Sara Berntsson 57.50 Hässleholm
36 Stefan Pålsson 57.52 Röke
37 Jimmy Säfström 57.54 Stoby
38 Annika Ivarsson 58.08 Hallaryd
39 Pelle Olofsson 58.30 Röke
40 Mats Toft 58.47 Finja
41 Magnus Persson 58.48 Hässleholm
42 Jenny Svensson 59.27 Vittsjö
43 Robin Wendel 59.38 Hässleholm
44 Jonas Forsell 59.39 Hässleholm
45 AnnaKarin Pålsson 59.40 Eljalt
46 Tomas Solding 60.12 Kristianstad
47 Robert Johansson 60.24 Tullstorp
48 Marie Säfström 60.26 Stoby
49 Daniel Kämpe 60.59 Örkelljunga
50 Andreas Ivarsson 61.13 Hässleholm
51 Kristian Wennberg 61.18 Hässleholm
52 Carolina Viberg 61.20 Eket
53 Fredrik Pålsson 61.22 Eljalt
54 Ida Andersson 61.32 Vankiva
55 Pål Börjesson 62.00 Algustorp
56 Linda Turesson 62.22 Hässleholm
57 Annika Kämpe 62.23 Örkelljunga
58 Isabelle Wennberg 62.31 Hässleholm
59 Ida Nilsson 63.43 Kristianstad
60 Emil Svensson 64.05 Vittsjö
61 Joakim Olofsson 64.06 Bjärnum
62 Stina Johansson 64.33 Hässleholm
63 Emma Ivarsson 65.45 Kädarp
64 Mattias Rosander 65.57 Röke
65 Thomas Fritz 66.08 Rydebäck
66 Mats Åkesson 67.10 Torrarp
67 Malena Christiansson 67.13 Eljalt
68 Marie Torstensson 67.53 Hässleholm
69 Camilla Pålsson 68.10 Röke
70 Anne Helgesson 68.30 Perstorp
71 Matilda Karlsson 69.38 Sjuhult
72 Stina-Mina Börjesson 70.50 Algustorp
73 Elma Pålsson 70.50 Algustorp
74 Mikael Östberg 71.50 Hässleholm
75 Ingrid Ivarsson 72.35 Humlesjö
76 Rickard Aronsson 73.02 Hörja
77 Lars Turesson 73.35 Hässleholm
78 Kurt-Inge Andersson 74.56 Hågnarp
79 Ingrid Widell 75.30 Vittsjö
80 Carina Kjellsson 76.20 Aggarp
81 Josefin Pettersson 76.24 Bjärnum
82 Kerstin Östberg 76.40 Hässleholm
83 Staffan Gustafsson 77.37 Röke
84 Ulla Hjalmarsson 79.21 Kristianstad
85 Vilde Hedin 79.34 Åstorp
86 Kristoffer Csobod 80.15 Lund
87 Andreas Persson 80.18 Tyringe
88 Torun Hedin 80.25 Åstorp
89 Johan Hedin 80.26 Åstorp
90 Bella Erlingsson 83.39 Röke
91 Hanna Christiansson 83.39 Eljalt
92 Viktoria Erlingsson 88.00 Hässleholm
93 Fanny Almström 88.01 Röke
94 Eva Almström 88.01 Röke
95 Bo Wihlborg 89.21 Röke
96 Edvin Christiansson 92.40 Eljalt
97 Emma Göransson 93.23 Röke
98 Edvin Johannesson 94.40 Tyringe
99 Sixten Wihlborg 94.42 Röke
100 Daniel Ahlman 95.55 Kristianstad
101 OskarHallberg 96.40 Humlesjö
102 Nilla Cervin Olsson 97.11 Eljalt
103 Magnus Nilsson 97.19 Humlesjö
104 Anders Cervin 98.15 Eljalt
105 Sebastian Nilsson 106.55 Barkhult
106 Camilla Nilsson 106.55 Barkhult
107 Noah Cervin Olsson B Eljalt
108 Emil Nilsson B Kädarp
109 Lukas Göransson B Kädarp
110 Christoffer Hansson B Tyringe